Prasa

Aby przejść do strony czasopisma należy kliknąć na jego tytuł

Dla dzieci

Dla młodzieży

Dla rodzin

Dla chorych
  • Apostolstwo Chorych
    Apostolstwo Chorych jest wspólnotą, która pomaga chorym przeżywać cierpienie w sposób twórczy, bardziej Chrystusowy. Papież Pius XI postawił Apostolstwo Chorych obok Akcji Katolickiej jako wzór postawy apostolskiej. Założyciel Apostolstwa Chorych -  ks. dr Michał Rękas uważał, że "Apostolstwo Chorych ma za cel uczynić z chorych apostołów przez przyjęcie, znoszenie i ofiarowanie cierpień za Kościół i zbawienie dusz. Apostolstwo podnosi chorego na duchu, ukazuje mu wielkie możliwości pracy twórczej mimo choroby i przez chorobę, uczy chorego cierpieć dobrze, po chrześcijańsku". Apostolstwo Chorych apostołuje przez wydawanie miesięcznika pod tytułem "Apostolstwo Chorych" oraz przez radio. Wolą Założyciela było, aby miesięcznik stał się listem dla chorych i niepełnosprawnych, jakby formą odwiedzin w domu chorego, często samotnego i opuszczonego. Inna drogą dotarcia do chorego człowieka, zwłaszcza młodszego, jest także strona internetowa Apostolstwa Chorych.

Gazety codzienne
  • Nasz Dziennik
    Jest ogólnopolską gazetą, ukazującą się codziennie od 1998 roku. Niesie motto: Veritatis splendor (Blask prawdy). Jest źródłem informacji o Polsce i Kościele oraz świecie. Przedstawia bieżące wiadomości oraz ciekawe artykuły na temat polityki, kultury, gospodarki, wiary i religii, historii i przyszłości. Drukowane są teksty znanych i lubianych autorów polskich i zagranicznych.

Tygodniki

Miesięczniki
  • Różaniec
    Miesięcznik zachęca do modlitwy różańcowej z rozważaniami, podając krótkie ich przykłady do wszystkich tajemnic, przybliża historię objawień fatimskich dla tych, którzy chcą włączyć się w nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zamieszcza fragmenty Ewangelii z komentarzami do nich na każdy dzień miesiąca przytacza świadectwa wiary ludzi zawierzenia i apostolskiego działania, wywiady z ludźmi, którzy na co dzień żyją duchowością różańcową, ukazuje wydarzenia z życia Kościoła i Narodu, pogłębioną publicystykę społeczno-religijną. Co roku inny temat główny jest przedstawiany w "Różańcu".
    Do nabycia w naszej parafii![spacer height="20px"]
  • List
    Miesięcznik LIST wydawany jest przez grupę osób świeckich zafascynowanych duchowością chrześcijańską i skierowany do tych, którzy chcą mądrze i głęboko żyć. Każdy numer miesięcznika jest opracowaniem jednego tematu. Jest małym podręcznikiem, przewodnikiem i poradnikiem, który warto mieć w swojej bibliotece.[spacer height="20px"]
  • Posłaniec Serca Jezusowego
    Jest najstarszym miesięcznikiem katolickim w Polsce. Wydawany od 1872 roku i redagowany przez ojców jezuitów kultywuje duchowość Apostolstwa Modlitwy. Miesięcznik ten chce nadal szerzyć kult Bożego Serca, pomagać czytelnikom w dojrzewaniu wiary, głębszym przeżywaniu liturgii i otwarciu na wspólnotę Kościoła. Pragnie przybliżać nauczanie papieskie, misje Kościoła, przypominać słowa Jezusa, zapraszającego wszystkich do świętości i ofiarnej służby na rzecz bliźniego.

Dwumiesięczniki