NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 29.03.2020

Drodzy parafianie,

w związku z zaostrzeniem przepisów chroniących życie i zdrowie obywateli prosimy, aby pozostać w domu i korzystać z transmisji mszy św. telewizyjnych, radiowych i internetowych. Na Mszy Świętej w parafii może być obecnych tylko 5 osób, dlatego dajmy szansę uczestnictwa osobom, które zamówiły Mszę Świętą.

My księża pozostajemy zawsze do Waszej dyspozycji. Będziemy 20 minut przed Mszą Świętą w kościele. Prosimy wtedy także załatwiać sprawy kancelaryjne. Pozostańmy ze sobą w duchowej łączności, modląc się za siebie wzajemnie. Łączmy się codziennie o godzinie 15:00 odmawiając wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy o zachowanie naszej Ojczyzny od pandemii koronawirusa. Odmówmy w naszych domach dziesiątkę różańca i „Pod Twoją Obronę”.

Na stronie internetowej parafii można znaleźć linki do transmisji Mszy Świętych oraz teksty Drogi Krzyżowej przygotowanej przez Księdza Proboszcza. Intencje Mszy Świętych można także zamawiać drogą mailową.

Odwołujemy wszystkie nabożeństwa. Msze św. w naszym kościele są odprawiane w niedzielę i w dni powszednie według przyjętego w naszej parafii porządku, a z kancelarii prosimy korzystać 20 minut przed Mszą Świętą w tygodniu.

Od niedzieli będziemy rozprowadzać poświęcone baranki wielkanocne i palmy. Zostały one przygotowane już miesiąc temu i są bezpieczne. Prosimy, dla zachowania bezpieczeństwa, zgłaszać się bezpośrednio do księży, osobiście lub telefonicznie, by je nabyć i przygotować dekoracje w domach na święta.

Dziękujemy za wpłaty na konto bankowe parafii, które są pomocą do pokrycia aktualnych wydatków w parafii. Konto bankowe jest podane na stronie internetowej.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

Dzwoniąc na infolinię Seniorzy będą mogli uzyskać odpowiedzi na zagadnienia takie jak: Pomoc w dostarczaniu żywności i innych zakupów, Udzielania pomocy żywnościowej i ciepły posiłek w domu w sytuacji kwarantanny, Pomoc psychologa, Pomoc w codziennych czynnościach, Usługi opiekuńcze.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH  27.03 – 5.04.2020

Piątek, 27.03:

08.00               + Bronisława Sęk /greg./

18.00               + Witold Gwizdowski – w 45. rocznicę śmierci i + Henryk Kudas – w 32. rocznicę śmierci

Sobota, 28.03:

08.00               + Bronisława Sęk /greg./

08.00               O szczęśliwą operacje dla Małgorzaty

18.00               O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Moniki, Rafała, Łukasza i Grzegorza

18.00               + Irena i Stanisław Sroka oraz rodzeństwo

Niedziela, 29.03:

07.30               + Bronisława Sęk /greg./

09.30               + Stanisław Bryl – w 3. rocznicę śmierci