Galeria parafialna

Rekolekcje parafialne wygłosił ks. Adam Trzaska, kapelan Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – Nowej Hucie. Tematem rekolekcji były słowa św. Jana Pawła II: „Jestem bardzo w rękach Boga”. Rekolekcjonista dzielił się z nami swoim doświadczeniem wiary, nadziei i miłości na tle swoich spotkań z umierającymi w hospicjum. Prawdę wiary o bliskości Jezusa z każdym z nas ukazywał omawiając ikony: Zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny, Zejście Chrystusa do Otchłani, Chrystus Przyjaciel, oraz obraz św. brata Alberta Ecce Homo. W piątek wielu chorych i cierpiacych parafian przyjęło umocnienie Chrystusa w sakramencie Namaszczenia Chorych.

Dzieciątku Jezus z wielką radością kolędowali przedstawiciele grup religijnych z naszej parafii. Cieszymy się, że do śpiewania kolęd włączyły się dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkań opłatkowych.

W okresie świąt Bożego Narodzenia towarzyszą nam Gwiazda Betlejemska i tradycyjna Szopka Krakowska.

Koncert Eleni ukazał piękno naszej świątyni, atmosferę wspólnoty i był przygotowaniem do zbliżających się szybko świąt Bożego Narodzenia. Tak naprawdę, to nie był tylko koncert, to było wspólne śpiewanie z wielką artystką Dzieciątku Jezus.

W dniu 02.07.2017 roku ksiądz dziekan dekanatu Kraków - Podgórze Antoni Bednarz wprowadził w obowiązki nowego proboszcza księdza Jacka Koniecznego. Na Mszy Świętej o godzinie 11:30 złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności jakiej wymaga się przy obejmowaniu obowiązków duszpasterskich. Zdjęcia dzięki W. Witkowski.

W piątek 30 czerwca ksiądz proboszcz Jerzy Czerwień odprawił swoją pożegnalną Mszę Świętą w naszej parafii. W koncelebrze uczestniczył obejmujący parafię ksiądz Jacek Konieczny. Na zakończenie wszystkie grupy parafialne dziękowały za współpracę i zapewniały o modlitwie. Zdjęcia dzięki W. Witkowski