Budowa domu parafialnego

Dziękujemy Opatrzności Bożej za wszystkich ofiarodawców wspierających budowę i polecamy ich Bogu w modlitwie, także budujących. Jako proboszcz dziękuję moim parafianom za wsparcie duchowe i materialne przy budowie. Dziękuję Wam, Drodzy Parafianie, że to wielkie dzieło wznosimy razem.

Rok 2018

Po wielu latach przygotowywania dokumentacji technicznej, dopełnianiu formalności związanych z pozwoleniami rozpoczęliśmy 13 marca budowę nowego domu parafialnego. W marcu wykonaliśmy wykopy pod ławy fundamentowe pod największą część plebani. Druga część, by zachować dojście do kościoła, będzie budowana w miesiącu sierpniu. Obie części połączy dach i mamy nadzieję, że roboty zakończą się przed zimą. Pragniemy jako parafia, w dniu odpustu św. Jana Pawła II, cieszyć się domem parafialnym w stanie surowym, z przykrytym dachem.

W kwietniu zostały zalane wszystkie fundamenty pod pierwszą część plebanii.

Od maja do sierpnia wznosimy ściany pierwszej i drugiej kondygnacji.