ZAPROSZENIE METROPOLITY KRAKOWSKIEGO DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE

Drogie Siostry, drodzy Bracia w Chrystusie!

 

Rozpoczął się czas wakacji. Jak zawsze dla wielu jest on okazją do odpoczynku, zmienienia codziennego harmonogramu dnia. Okres wakacji jest również czasem odkrywania Boga w otaczającym nas świecie i w drugim człowieku. Nie zmarnujmy tego czasu. Zwracam się do Was z serdecznym zaproszeniem do wzięcia udziału w tegorocznej 37. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Wspólnoty spoza Krakowa na pątniczy szlak wyruszą wcześniej.
Piesza pielgrzymka to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do otworzenia się na Boże działanie w naszym życiu. Codzienna wędrówka w grupie pątników – wypełniona Eucharystią, modlitwą, śpiewem, chwilami zadumy nad rozważanym Słowem Bożym – pozwala na nowo rozpalić w sercu płomień wiary, o który powinniśmy się troszczyć na każdym etapie naszego życia. Jednocześnie piesza pielgrzymka pozwala na nowo odkryć piękno świata. W końcu – czas pielgrzymki – to również wspaniała możliwość do budowania nowych relacji z innymi ludźmi, którzy idąc wspólnie na Jasną Górę uczestniczą w swoistych rekolekcjach w drodze.

Continue reading

Nowy proboszcz parafii

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy dzisiaj nowego księdza proboszcza Jacka Koniecznego. Święcenia kapłańskie przyjął 20.05.1984 roku z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego, jest kolegą rocznikowym ks. Bogusława Filipiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii. Przychodzi do nas z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, gdzie od 2005 roku pełnił funkcję dyrektora, a także asystenta kościelnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej. Jest członkiem Rady Caritas Archidiecezji Krakowskiej i konsultatorem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczyste wprowadzenie w posługę proboszcza nastąpi już jutro, 2 lipca, na Mszy Świętej o godzinie 11:30, przez dziekana naszego dekanatu Kraków – Podgórze, ks. Antoniego Bednarza.

Dotychczasowy ksiądz proboszcz Jerzy Czerwień od dzisiaj pełni posługę w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Hucie – Bieńczycach przy kościele Arka Pana. 

Na nowych placówkach duszpasterskich życzymy księżom wszelkich łask Bożych.

WERSJA MOBILNA STRONY PARAFIALNEJ

Od kilku dni nasza strona parafialna jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Teksty wyświetlane są już poprawnie, na całej szerokości ekranu. W zależności od szerokości strona dostosowuje swój wygląd, tak aby jak najwygodniej można było z niej korzystać. Jeżeli jednak dalej nie widać poprawionej wersji (tekst wyświetla się np. litera pod literą, elementy są dziwnie rozjechane) prosimy o wyczyszczenie pamięci przeglądarki w celu usunięcia starych plików z historii.

PROŚBY I PODZIĘKOWANIA DO ŚW. KINGI

Na naszą stronę parafialną powraca możliwość dodawania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszej patronki św. Kingi. Pod adresem: kinga.diecezja.krakow.pl/prosby-i-podziekowania-do-sw-kingi/ można dodawać prośby i podziękowania, które zostaną odczytane podczas modlitw do św. Kingi, odprawianych w każdy wtorek po Mszy Świętej o godzinie 18. Aby umieścić wpis, należy podać swoje Imię oraz tekst prośby. Zostanie ona wysłana do księdza. Po zatwierdzeniu, pojawi się na powyższej stronie oraz zostanie odczytana podczas modlitw.
Przypominamy, że w intencji wszystkich próśb składanych przez wstawiennictwo św. Kingi jest odprawiana raz w miesiącu, w trzeci wtorek miesiąca, Msza Święta zbiorowa.
Aby przejść do strony z wpisami należy kliknąć w menu głównym „Prośby i podziękowania do św. Kingi” w dziale „Coś dla ducha”. Również po kliknięciu na figurę św. Kingi, pojawiająca się z prawej strony ekranu (nie na urządzeniach mobilnych) zostaniemy przekierowani do strony z wpisami.

Kronika parafialna

Od dzisiaj na naszej stronie parafialnej możemy ponownie zobaczyć kronikę parafialną. Została ona udostępniona w nowej wersji od początku istnienia parafii. Wraz z upływem czasu będzie aktualizowana o nowe wydarzenia. Zapraszamy do przeglądania TUTAJ. Jest on już dostępna z menu głównego w dziale WSPÓLNOTA.

DIALOGI U ŚW. ANNY

„Dialogi u św. Anny” z ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim odbywają się w czwarty czwartek miesiąca o godz. 20.15. Metropolita Krakowski odpowiada na pytania dotyczące chrześcijańskiej wiary i moralności.